Aktualności

Bezmyślna kradzież- surowe konsekwencje. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży donicy z kwiatami

Data publikacji 17.06.2021

Do kradzieży jednej z donic wraz z kompozycją kwiatową znajdującej się na moście przy ul. Kazimierza Wielkiego w Międzyrzeczu doszło w niedzielę 6 czerwca. O fakcie kradzieży międzyrzeckich Policjantów poinformował pracownik urzędu miasta i gminy. Wartość donicy okazała się być znaczna gdyż przekroczyła kwotę 700 złotych. Mundurowi bardzo szybko zajęli się tą sprawą by ustalić i zatrzymać sprawcę przedmiotowej kradzieży

Wytężona praca międzyrzeckich mundurowych przy ustaleniu sprawcy kradzieży szybko przyniosła oczekiwane efekty. Już godzinę po otrzymaniu zgłoszenia  przestępstwa sprawca kradzieży został zatrzymany na jednym z bulwarów znajdujących się w Międzyrzeczu. Jak się okazało sprawcą jest obywatel Mołdawii przebywający na terenie gminy Międzyrzecz znany z wcześniejszych interwencji. Kradzież o tyle była dziwna i bezmyślna, że skradzioną donice mężczyzna porzucił przy siedzibie jednej z dużych sieci sklepów spożywczych.

 

Zatrzymany mężczyzna słyszał już zarzuty związane z kradzieżą ponadto obywatela Mołdawii przekazano dla funkcjonariuszy straży granicznej, którzy podejmą kroki związane z deportacją mężczyzny z kraju.  

 

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

  • zatrzymany mężczyzna przez Policjantów