Aktualności

Policja dziękuje za wzorową postawę funkcjonariuszy Służby Więziennej z Międzyrzecza

Data publikacji 01.07.2021

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkomisarz Łukasz Kowalski w środę 30 czerwca złożył podziękowania dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy przyczynili się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Dzięki ich postawie mężczyzna, który poruszał się na skuterze będąc pod wpływem alkoholu nie mógł kontynuować jazdy. Kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Międzyrzecza w trakcie powrotu ze służby zauważyli jak mężczyzna poruszający się motorowerem przewraca się. Podbiegli do niego w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy i wtedy wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna próbował się podnieść i odjechać z miejsca jednak Funkcjonariusze Służby Więziennej udaremnili mu dalszą jazdę ,zabezpieczyli kluczyki od pojazdu i wezwali na miejsce odpowiednie służby. Przybyły na miejsce patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego potwierdził, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wskazał ponad promil alkoholu w wydychanym organizmie.

Takie zachowanie obu mężczyzn zasługuje na szacunek i podziw. Dlatego też I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkomisarz Łukasz Kowalski złożył gratulacje i podziękowania dla sierżanta sztabowego Radosława Jerzego oraz sierżanta sztabowego Jacka Drzwińskiego funkcjonariuszy oraz dla Dyrektora  Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu za wzorową postawę dzięki, której nietrzeźwy kierujący nie uniknie odpowiedzialności za swój nieodpowiedzialny czyn.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

  • Policjant dziękuje funkcjonariuszom służby więziennej za wzorową postawę
  • Policjant wręcza podziękowania dla Funkcjonariusza Służby Więziennej