Aktualności

Profilaktyczne działania Policjantów w trakcie uroczystości wojskowych

Data publikacji 05.07.2021

Międzyrzeccy policjanci w trakcie obchodów 25 rocznicy powstania 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu przeprowadzili działania profilaktyczne dla najmłodszych. Nie zabrakło również aspektu dla seniorów oraz spotkań z osobami, które chcą wstąpić w szeregi Policji. W uroczystych obchodach brał udział Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Pasterski, który złożył kwiaty pod pomnikiem generała Józefa Dowbora-Muścickiego w Międzyrzeczu.

Obchody 25 rocznicy powstania 17 wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu odbyły się w piątek 2 lipca. Uroczystości wiązały się z szeregiem przedsięwzięć ze strony Policji.  W trakcie zabezpieczania uroczystości Policjanci musieli wykazać się dużym zaangażowaniem i doświadczeniem ponieważ na czas obchodów ulica Rynek znajdująca się przy ratuszu miejskim musiała zostać wyłączona z ruchu. Niezbędne  było wytyczenie objazdów. Ponadto mundurowi w białych czapkach wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej  zabezpieczali defiladę wojskową  w trakcie której prezentowano najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Nieodzowna okazała się w tym celu ścisłą współpraca  dwóch zaprzyjaźnionych służb Policji  i Wojska.

W ramach działań prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2021” Policjanci zajmujący się profilaktyką promowali bezpieczne postawy podczas letniego wypoczynku. Policyjny tygrysek Lupo  zachęcał dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz konkursu filmowego „artystyczny przewodnik”  co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło również działań dla przybyłych na miejsce seniorów , których przestrzegano przed niebezpieczeństwami oraz oszustwami . Osoby dowiedziały się jak uniknąć zagrożeń, które mogą ich spotkać. Zachęcono również do korzystania z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki której w prosty sposób można informować Policjantów na temat powstałych zagrożeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły  się również  działania mające na celu promocję zawodu Policjanta.  Młodzi ludzie chętnie odwiedzali Policyjny namiot . Nie brakowało pytań dotyczących służby w Policji. Podczas spotkania mogli dowiedzieć się między innymi jakie są  wymagane dokumenty oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów chcący wstąpić w nasze szeregi. W ramach przeprowadzonych działań rozdano ulotki ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi podjętych tematów, a najmłodszym wręczono odblaski.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Policjant promujący służbę w Policji
  • policjanta edukuje dzieci w zakresie bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym
  • Policjant zabezpieczający przejazd kolumny wojskowej
  • Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolski w trakcie składania kwiatów pod pomnikiem
  • Policjant zabezpieczający uroczystości wojskowe
  • Policjant w trakcie zabezpieczenia przejazdu kolumny wojskowej