Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Owocna współpraca mieszkańców i Policji- zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem

Data publikacji 08.09.2021

W niedzielne popołudnie( 29 sierpnia) dyżurny Komendy powiatowej Policji w Międzyrzeczu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnicy znajdującej się w jednym z budynków mieszkalnych w Międzyrzeczu. Na miejsce interwencji natychmiast został zadysponowany patrol Policjantów z Ogniwa Patrolowo- interwencyjnego, który błyskawicznie zjawił się na miejscu. Policjanci na miejscu zastali mieszkańców którzy w piwnicy wskazali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednej z piwnic. Włamywacze zostali zatrzymani przez Policjantów.

Obywatelską czujnością i właściwą reakcją wykazali się mieszkańcy jednego z budynków mieszkalnych, którzy w niedzielne popołudnie zauważyli jak dwóch nieznanych im mężczyzn wchodzi do budynku i kieruje się kierunku piwnic. To postawa wzbudziła zaniepokojenie wobec czego mieszkańcy zebrali się by sprawdzić kim są te osoby. Po wejściu do piwnicy zastali oni mężczyzn, którzy próbowali dostać się do pomieszczeń piwnicznych poprzez przecięcie kłódek. Po chwili na miejscu zjawili się zaalarmowani międzyrzeccy Policjanci ,. Którzy zatrzymali obydwu mężczyzn. Mundurowi zaraz po zatrzymaniu sprawców rozpoczęli żmudną pracę kryminalną mającą na celu ustalenie czy sprawcy nie mają więcej na sumieniu i czy w innych blokach nie doszło do włamań. W trakcie czynności dochodzeniowych na miejscu zdarzenia ujawniono samochód złodziei we wnętrzu którego znajdowały się różnego rodzaju przedmioty gospodarstwa domowego- prawdopodobnie pochodzące z wcześniejszych kradzieży, a także środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Ponadto rabusie byli doskonale przygotowani posiadali bowiem różnego rodzaju narzędzia służące do wycinania kłódek, a także gaz pieprzowy. Poczynione ustalenia dały ostateczną podstawę do wnikliwej weryfikacji prowadzonych dochodzeń związanych z wcześniejszymi włamaniami na terenie powiatu międzyrzeckiego. W trakcie tych czynności potwierdzono, iż mężczyźni mogą być odpowiedzialni za więcej czynów o podobnym charakterze. Zebrany w sprawach materiał dowodowy dał podstawę do postawienia mężczyznom zarzutów dotyczących licznych kradzieży z włamaniem, które zostały odnotowane w ostatnim czasie. Sprawa jest rozwojowa bowiem o poczynionych ustaleniach zostały poinformowane innej jednostki w kraju, które będą weryfikować czy sprawcy nie „działali”: również na ich terenie.

Policjanci na skutek pełnego zaangażowania oraz żmudnej pracy dochodzeniowo-śledczej ustalili, iż rabusie skradzione przedmioty sprzedawali do jednego z lombardów znajdujących się w województwie Dolnośląskim. Trwają intensywne czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia i zwrócenie go do osób poszkodowanych. Policjanci do sprawy zatrzymali właściciela lombardu, który odkupywał skradzione przedmioty od złodziei.

Sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w MIędzyrzeczu

  • kodeks karny leżący na niebieskim materiale. Na nim kajdanki oraz emblemat z herbem międzyrzeckiej Policji
  • ramie umundurowanego policjanta przez które widać monitoring umieszczony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
  • Policjant, który dokonuje kontroli pomieszczenia dla osób zatrzymanych przez zaglądanie w wizjer.
Powrót na górę strony