Aktualności

Uśmiech dziecka to największa wyróżnienie. Policyjny technik z wizytą u najmłodszych

Data publikacji 14.04.2022

Technik Kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu aspirant sztabowy Marcin Stańczuk odwiedził najmłodszych z przedszkola z Zespołu Edukacyjnego „ Gromadka Misia Uszatka” . Funkcjonariusz zaprezentował policyjny sprzęt, a także wyposażenie, które policyjny technik wykorzystuje w służbie. Policjant zgłębił również tajniki swojej pracy związanej ze zabezpieczaniem śladów. Same dzieci rozmawiały z policjantami o bezpieczeństwie – w domu, w szkole i na podwórku.

Policyjnego technika najczęściej można spotkać na miejscu zdarzeń o charakterze kryminalnym przy zabezpieczaniu śladów czy wykonywaniu oględzin. Aspirant sztabowy Marcin Stańczuk poza pracą związaną z kryminalistyką często włącza się w akcje mające na celu edukację najmłodszych. Policjant odwiedził przedszkolaków by podzielić się tajnikami swojej służby w policji, a także przekazać ważne informacje dotyczące zagrożeń, na które mogą być narażeni młodzi i najmłodsi. Funkcjonariusz w trakcie spotkania uczył bezpiecznych zachowań w domu, na drodze, w szkole czy podczas przeglądania Internetu. Dzięki spotkaniom młodzi ludzie wiedzą, jak zachować się w kontakcie z obcymi ludźmi i gdzie w razie niebezpieczeństwa czy zagrożenia udać się po pomoc.

Funkcjonariusz był pod wrażeniem wiedzy posiadanej przez dzieci - jak reagować na niebezpieczne sytuacje, do których może dochodzić na podwórku czy ulicy, jak zachowywać się bezpiecznie na drodze. Największą atrakcją była dla dzieci możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnemu pracy technika przy zabezpieczaniu śladów kryminalnych.

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań – zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Młody człowiek, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo będzie potrafił poradzić sobie w takiej sytuacji oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony