Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów- możesz mieć na nią wpływ.” Zaproszenie do wzięcia udziału w debacie społecznej

Data publikacji 13.05.2022

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz zaprasza do wzięcia udziału w debacie społecznej poświęconej: „ Bezpieczeństwu Seniorów”, która odbędzie się 30 maja 2022 roku w godzinach 10:00 – 12:00 w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Uczestnicy debaty zostaną zapoznani z technikami jakie należy stosować by nie dać się oszukać oraz poznają narzędzia mobilne jakimi dysponuje Policja, które przyczyniają się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Podczas debaty przybliżona zostanie problematyka zagrożeń dotycząca osób starszych, rola i zadania Policji związane z bezpieczeństwem, jak również omówione zostaną metody działania przestępców oraz sposoby postępowania i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Zaprezentowane zostaną aplikacje mobilne takie jak „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy aplikacja „ Moja Komenda”, które znacznie przyczyniają się do   poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spotkanie będzie okazją do wymiany informacji pomiędzy Policją, zaproszonymi gośćmi oraz uczestnikami spotkania na temat istniejących zagrożeń, a także okazją do zdiagnozowania oczekiwań społecznych i wypracowania wspólnych metod ich eliminacji. Jeden z punktów debaty będzie poświęcony ochronie konsumentów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. W tym temacie wypowie się radca prawny, który w trakcie debaty zwróci uwagę na zagrożenia wynikające z zawierania niekorzystnych umów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie i wyrażenia swojej opinii. Liczymy na Państwa obecność.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony