Aktualności

Droga do szkoły pod czujnym okiem Policjantów

Data publikacji 01.09.2022

Od 1 września wszystkie drogi przy placówkach edukacyjnych są pod szczególnym nadzorem policjantów. Pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” ruszyła policyjna akcja, która ma na celu wyeliminowanie zagrożeń i zapewnienie bezpieczeństwa poruszających się po drogach, zwłaszcza w rejonie szkół i przedszkoli.

Zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Po wypoczynku wakacyjnym do szkół wyruszyły dzieci oraz młodzież. Na ulicach przed placówkami edukacyjnymi był bardzo duży ruch, dlatego też od wczesnych godzin rannych policjanci w pierwszych dniach szkoły dbają o bezpieczeństwo na drogach przy wszystkich szkołach na terenie całego powiatu.

Pierwsze dni roku szkolnego są bardzo trudne, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które muszą zaadaptować się w szkole, często też same muszą dotrzeć na zajęcia. Dlatego też policjanci przez pierwsze dni września pomagają im w przechodzeniu przez jezdnię, kontrolują również zachowania kierowców oraz sposób przewożenia dzieci w samochodach.

Policjanci  sprawdzają również autokary i busy przewożące dzieci do szkól. Poza sprawdzeniem dokumentów i stanu trzeźwości kierowców, zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów.

Dodatkowo dzielnicowi oraz funkcjonariusze z wydziału do spraw nieletnich  już od pierwszych dni roku szkolnego będą odwiedzać  dzieci w klasach szkół podstawowych i kolejny raz przypominać im o bezpiecznych zachowaniach, i o zasadach poruszania się po drogach.

  • policjanta nadzorująca przejście dla pieszych w rejonie szkoły przez które przechodzą piesi
Powrót na górę strony