Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów- możesz mieć na nią wpływ.” Zaproszenie do wzięcia udziału w debacie społecznej

Data publikacji 13.09.2022

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz zaprasza do wzięcia udziału w debacie społecznej poświęconej: „Bezpieczeństwu Seniorów”, która odbędzie się 28 września 2022 roku w godzinach 10:00 – 12:00 w Gościńcu pod Dębem w miejscowości Jasieniec 50. Uczestnicy debaty zostaną zapoznani z technikami jakie należy stosować by nie dać się oszukać oraz poznają narzędzia mobilne jakimi dysponuje Policja, które przyczyniają się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Podczas debaty przybliżona zostanie problematyka zagrożeń dotycząca osób starszych, rola i zadania Policji związane z bezpieczeństwem, jak również omówione zostaną metody działania przestępców oraz sposoby postępowania i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Zaprezentowane zostaną aplikacje mobilne takie jak „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy aplikacja „ Moja Komenda”, które znacznie przyczyniają się do  poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spotkanie będzie okazją do wymiany informacji pomiędzy Policją, zaproszonymi gośćmi oraz uczestnikami spotkania na temat istniejących zagrożeń, a także okazją do zdiagnozowania oczekiwań społecznych i wypracowania wspólnych metod ich eliminacji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie i wyrażenia swojej opinii. Liczymy na Państwa obecność.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • plakat informujący i zapraszający do wzięcia udziału w debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu seniorów
Powrót na górę strony