Aktualności

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Policyjne kontrole dla bezpieczeństwa bezdomnych

Data publikacji 18.01.2023

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Bezdomni to osoby szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu w okresie zimy co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Chcąc uchronić ich od niebezpieczeństwa funkcjonariusze z międzyrzeckiej Policji stale kontrolują miejsca w których mogą przebywać by udzielić im wsparcia i niezbędnej pomocy której niewątpliwie potrzebują. Każdy z nas posiadając informację o miejscu przebywania takiej osoby może anonimowo wskazać takie miejsce korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, dzięki prawidłowej reakcji można uratować czyjeś życie!

Gdy temperatura zaczęła spadać poniżej zera międzyrzeccy policjanci rozpoczęli kontrole miejsc w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Pod szczególnym nadzorem znajdują się pustostany, pomieszczenia gospodarcze, altany a także wszystkie inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli funkcjonariusze zawracają także uwagę na osoby nietrzeźwe, które często ze względu na stan w jakim się znajdują, nie są świadomi, grożącego im niebezpieczeństwa. Działanie niskiej temperatury może prowadzić do odmrożeń i wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji stanowić bezpośrednie zagrożenie życia.

Wszyscy powinniśmy wzmóc czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na wychłodzenie. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozów. Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112 lub skorzystać z aplikacji mobilnej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy!

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Policjant w trakcie kontroli terenów ogródków działkowych
  • Policjant sprawdzający wnętrze altany
  • Policjancie w trakcie kontroli ogródków działkowych
  • Policjanci w trakcie kontroli ogródków działkowych
Powrót na górę strony