Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów- możesz mieć na nią wpływ.” Zaproszenie do wzięcia udziału w debacie społecznej

Data publikacji 09.03.2023

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz zaprasza do wzięcia udziału w debacie społecznej poświęconej: „ Bezpieczeństwu Seniorów”, która odbędzie się 15 marca 2023 roku od godziny 11:30 w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Uczestnicy debaty zostaną zapoznani z technikami jakie należy stosować by nie dać się oszukać oraz poznają narzędzia mobilne jakimi dysponuje Policja, które przyczyniają się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Podczas debaty przybliżona zostanie problematyka zagrożeń dotycząca osób starszych, rola i zadania Policji związane z bezpieczeństwem, jak również omówione zostaną metody działania przestępców oraz sposoby postępowania i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Zaprezentowane zostaną aplikacje mobilne takie jak „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy aplikacja „ Moja Komenda”, które znacznie przyczyniają się do   poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Spotkanie będzie okazją do wymiany informacji pomiędzy Policją, zaproszonymi gośćmi oraz uczestnikami spotkania na temat istniejących zagrożeń, a także okazją do zdiagnozowania oczekiwań społecznych i wypracowania wspólnych metod ich eliminacji. Jeden z punktów debaty będzie poświęcony programom profilaktycznym Ośrodka Pomocy Społeczenej w Międzyrzeczu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie i wyrażenia swojej opinii. Liczymy na Państwa obecność.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony