Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany po pościgu

Data publikacji 07.11.2023

W piątek (3 listopada) na „starej trójce” doszło do pościgu policyjnego, który zakończył się sukcesem dzięki szybkiej akcji i determinacji funkcjonariuszy. Kierujący osobową Toyotą, zjeżdżając z drogi ekspresowej S-3 nie zastosował się do znaku „stop" co nie umknęło uwadze policjantów, którzy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Nadali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu który to 36-letni kierujący zlekceważył i kontynuował jazdę w kierunku Międzyrzecza. Mężczyzna po tym jak policjanci zajechali mu drogę porzucił swój pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo ale po chwili został zatrzymany. Policjanci szybko ustalili powód ucieczki- kierującego był bowiem poszukiwany, a także posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 18:35, kiedy patrolujący drogę ekspresową policjanci ruchu drogowego zauważyli, że kierujący osobową Toyota nie zastosował się na znaku "Stop" zjeżdżając z drogi ekspresowej do Międzyrzecza. Funkcjonariusze udali się za sprawcą wykroczenia i natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, próbując zatrzymać pojazd. Kierujący zignorował próby zatrzymania i rozpoczął ucieczkę.

Po krótkim pościgu, po tym jak mundurowi zajechali mu drogę mężczyzna porzucił swój pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. To wtedy rozpoczął się bezpośredni pościg, pieszy. Funkcjonariusze nie zwlekali i zdołali szybko zatrzymać uciekiniera, który próbował ukryć się za pobliskimi garażami. Podczas sprawdzenia tożsamości okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, a także posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To nie pierwszy raz, kiedy złamał prawo, mężczyznę czeka odpowiedzialność prawna za popełnione przestępstwa. Zarówno za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów, a także niezatrzymanie się do kontroli mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policyjny radiowóz w tle pojazd na lawecie
  • policyjny radiowóz w tle policjanci
  • policyjny radiowóz w tle ścigany pojazd stojący w poprzek drogi
Powrót na górę strony