Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niekorzystne warunki na drogach - policjanci apelują o zachowanie ostrożności

Data publikacji 17.11.2023

W obliczu dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych oraz w trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci podjęli zintensyfikowane działania aby uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu. Szczególnie ważne jest aby kierujący w trakcie jazdy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. Zmienne warunki na drodze to często wyzwanie, zróbmy więc wszystko aby być na nie przygotowanym.

Policjanci w tym szczególnym okresie apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do aktualnych warunków na drodze. Opady śniegu, deszcz czy oblodzenie mogą znacząco wpływać na trakcję pojazdów, co wymusza dostosowanie tempa jazdy do warunków drogowych. Ograniczenie prędkości to nie tylko przestrzeganie przepisów, ale przede wszystkim troska o własne i cudze życie. Przed rozpoczęciem podróży warto zadbać o odpowiednie przygotowanie samochodu. Sprawdzenie opon, hamulców, oświetlenia oraz innych elementów technicznych stanowi kluczowy element bezpiecznej podróży. Profilaktyka w zakresie stanu technicznego pojazdu to inwestycja w bezpieczeństwo. Zmniejszona widoczność związana z pogorszeniem warunków atmosferycznych sprawia, że włączanie świateł mijania w ciągu dnia staje się niezwykle istotne. To prosty, a zarazem skuteczny sposób zwiększenia widoczności pojazdu, co przekłada się na bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu, pamiętajmy zatem, ze światła przeznaczone do jazdy dziennej nie zawsze spełniają warunki skutecznej widoczności. Wszystkie te działania wpisują się w szeroko zakrojoną strategię poprawy bezpieczeństwa na drogach. Warto pamiętać, że wspólna troska o bezpieczeństwo przekłada się na spokojną i bezpieczną podróż dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drogach to wspólna odpowiedzialność. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności, szacunku dla innych użytkowników dróg oraz przestrzegania przepisów. Nasze działania i decyzje na drodze mogą mieć wpływ na życie i zdrowie innych osób. Warto pamiętać, że każda podróż może być bezpieczna, jeśli wszyscy uczestnicy ruchu pracują wspólnie nad wspólnym celem: dotarcie do celu w zdrowiu i bezpieczeństwie.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony