Aktualności

Policjanci dzielą się wiedzą z przedszkolakami

W miniony piątek (17 listopada), odbyło się wyjątkowe spotkanie między policjantami a najmłodszymi mieszkańcami gminy Bledzew. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skwierzynie postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa, kształtując tym samym pozytywne relacje z przedszkolakami.

Podczas spotkania, policjanci zwrócili uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa, dostosowując przekazywane informacje do poziomu zrozumienia przedszkolaków. Dzieci miały okazję bliżej poznać mundurowych, a także dowiedzieć się, jakie są zasady bezpieczeństwa w codziennym życiu. Policjanci przygotowali ciekawe tematy, które dostosowane były do wieku przedszkolaków, aby przekazać im istotne informacje w sposób przystępny i zrozumiały. W programie znalazły się tematy dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, korzystania z odblasków czy bezpiecznego zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusze zachęcali również dzieci do zdrowej współpracy z policją, prezentując swoje wyposażenie oraz opowiadając o swoich codziennych obowiązkach.

Spotkanie zakończyło się otwartą dyskusją, podczas której dzieci mogły zadawać pytania policjantom i dzielić się swoimi przemyśleniami na temat bezpieczeństwa. Spotkania z przedszkolakami to typ inicjatyw, które nie tylko przyczyniają się do budowania więzi społecznych, ale również podkreślają zaangażowanie policji w edukację i współpracę z lokalną społecznością.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Polcji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony