Aktualności

Spotkanie profilaktyczne policjantów z dziećmi - Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Data publikacji 08.05.2024

We wtorek (7 maja) odbyło się spotkanie profilaktyczne dla dzieci z miejscowego przedszkola Bajkowego w Trzcielu zorganizowane przez policjantów z Posterunku Policji w Trzcielu. Funkcjonariusze odwiedzili przedszkole w ramach działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjant przestrzegał dzieci przed różnymi niebezpieczeństwami, na jakie mogą natrafić w codziennym życiu. Omawiał z nimi zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi, bezpieczeństwem na drodze, zasadami bezpiecznego zachowania się w internecie oraz zasadami bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Dzielnicowy aktywnie uczestniczył w rozmowie z dziećmi, odpowiadał na ich pytania i wyjaśniał w zrozumiały sposób, jakie zachowania są bezpieczne, a jakie mogą stwarzać ryzyko dla ich bezpieczeństwa. Podkreślił również znaczenie informowania dorosłych o ewentualnych zagrożeniach oraz zwrócił uwagę na konieczność zachowania rozwagi i ostrożności w różnych sytuacjach.

Policyjne spotkania z dziećmi mają na celu nie tylko edukację, ale także budowanie zaufania i pozytywnego stosunku do policji już od najmłodszych lat. Policjantom zależy, aby dzieci czuły się bezpieczne i wiedziały, że zawsze mogą liczyć na pomoc służb mundurowych.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony