Aktualności

Międzyrzeccy Policjanci aktywnie działają na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych

Data publikacji 03.06.2024

W ostatnich miesiącach policjanci z Międzyrzecza zaangażowali się w szereg działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Poprzez uczestnictwo w festynach, piknikach oraz prowadzenie pogadanek w szkołach czy przedszkolach funkcjonariusze wspierają inicjatywy społeczne i edukacyjne, zmierzające do poprawy świadomości w zakresie bezpieczeństwa.

Jednym z głównych priorytetów policji z Międzyrzecza jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Dlatego też funkcjonariusze regularnie angażują się w akcje skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu. W ramach tych działań, policjanci uczestniczą w licznych festynach i piknikach, podczas których nie tylko prezentują sprzęt i pojazdy używane w codziennej służbie, ale również przeprowadzają zabawy i konkursy edukacyjne na temat zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo, mundurowi odwiedzają także szkoły, gdzie prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń związanych z używaniem internetu oraz innych kwestii związanych z bezpieczeństwem osobistym. Dzięki temu, uczniowie zdobywają wiedzę na temat potencjalnych niebezpieczeństw i uczą się, jak unikać ryzyka oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Praca policjantów z najmłodszymi mieszkańcami powiatu Międzyrzeckiego ma na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale również budowanie świadomości społecznej i kształtowanie odpowiednich postaw już od najmłodszych lat.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk
Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony