Aktualności

Bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży: Policjanci dzielą się wiedzą o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.06.2024

Zbliżający się okres wakacyjny to czas, na który z niecierpliwością czekają dzieci i młodzież. To również czas, w którym szczególnie należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Międzyrzeccy policjanci podjęli szereg działań prewencyjnych mających na celu zapewnienie najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu będą zwiększać liczbę patroli w miejscach często uczęszczanych przez dzieci i młodzież, takich jak parki, place zabaw oraz kąpieliska. Patrole będą monitorować te obszary, zwracając szczególną uwagę na wszelkie sytuacje mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa najmłodszych. W ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze przeprowadzili szereg spotkań edukacyjnych w szkołach, przedszkolach ale także w takcie festynów i pikników. Prelekcje obejmowały zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, jak unikać niebezpieczeństw podczas zabawy w wodzie, bezpieczeństwa na drogach, czyli jak prawidłowo poruszać się po drogach jako pieszy i rowerzysta, zachowania w sytuacjach kryzysowych, co zrobić w przypadku zgubienia się lub spotkania obcej osoby, oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w internecie, jak korzystać z internetu, unikając cyberzagrożeń.

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy spędzają one więcej czasu na świeżym powietrzu i poza domem. Działania prewencyjne międzyrzeckiej policji mają na celu stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym najmłodsi mogą cieszyć się letnim wypoczynkiem bez obaw.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • duża gra planszowa na której stoją dzieci oraz policjantka
  • policjant, pozarant oraz policyjny pies stoją przy kremowym busie
  • przewodnik psa z psem służbowym, w tle panele fotowoltaiczne
  • dzieci na dużej sali siedzący na krzesłach w trakcie pogadanki policjantki
  • dzieci na dużej sali siedzący na krzesłach w trakcie pogadanki policjantki
Powrót na górę strony