Aktualności

Policjanci na obozie dla klas mundurowych

Data publikacji 13.06.2024

W malowniczo położonej miejscowości Niesulice w dniach 12-13 czerwca odbył się wyjątkowy obóz dla uczniów klas mundurowych, w którym uczestniczyli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. To wydarzenie, mające na celu edukację i integrację młodzieży zainteresowanej służbami mundurowymi, było doskonałą okazją do praktycznego zapoznania się z pracą policjantów oraz zdobycia cennych umiejętności.

Obóz został zorganizowany z myślą o uczniach szkół średnich, którzy rozważają przyszłość w służbach mundurowych. W programie znalazły się różnorodne zajęcia, od treningów fizycznych i taktycznych, po zajęcia teoretyczne z zakresu prawa i procedur policyjnych. Policjanci z Międzyrzecza odegrali kluczową rolę, prowadząc warsztaty i pokazy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Jednym z głównych punktów programu był pokaz technik interwencji policyjnych oraz warsztaty z zakresu samoobrony. Funkcjonariusze demonstrowali, jak bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać interwencje, radzić sobie w sytuacjach zagrożenia oraz wykorzystywać dostępne środki przymusu bezpośredniego. Młodzież miała okazję nie tylko oglądać profesjonalistów w akcji, ale także samodzielnie spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych instruktorów.

Kolejnym ważnym elementem obozu były zajęcia z zabezpieczania śladów na miejscu zbrodni. Policjanci z Międzyrzecza, którzy posiadają specjalistyczne szkolenia w tym zakresie, uczyli młodzież, jak prawidłowo zabezpieczyć odcisk linii papilarnych oraz w jaki sposób udokumentować zabezpieczone ślady w miejscu popełnienia przestępstwa. Praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem rekwizytów i innych specjalistycznych sprzętów były dla uczestników nieocenionym doświadczeniem.

Obóz w Niesulicach był także okazją do integracji i budowania relacji między młodzieżą a funkcjonariuszami. Wspólne rozmowy i dyskusje na temat pracy w służbach mundurowych pozwoliły na lepsze zrozumienie specyfiki tej wymagającej i odpowiedzialnej profesji. Policjanci chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, odpowiadali na pytania i rozwiewali wątpliwości młodych ludzi.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony