Aktualności

Kobieta zgubiła się w lesie – z pomocą ruszyli policjanci

Policjanci z Międzyrzecza po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność. W środę (3 lipca) w godzinach wieczornych, w ekspresowym tempie odnaleźli zaginioną kobietę, która zgubiła się podczas zbierania grzybów w lesie nieopodal miejscowości Stołuń. Zdezorientowana kobieta została odnaleziona w gęstym kompleksie leśnym, gdzie wybrała się na grzyby. Gdyby nie szybka a przede wszystkim skuteczna akcja międzyrzeckich stróżów prawa mogło dojść do potencjalnej tragedii.

W środę (3 lipca) 67-letnia mieszkanka powiatu międzyrzeckiego wybrała się do lasu w Stołuniu na grzyby. Po kilku godzinach zbierania straciła orientację w terenie i zrozumiała, że nie jest w stanie odnaleźć drogi powrotnej. W panice, skontaktowała się z policją, która natychmiast podjęła działania w celu odnalezienia zaginionej kobiety. Już po chwili od zgłoszenia, policjanci z Międzyrzecza byli na miejscu. Z uwagi na gęsty las oraz ze względu na brak funkcji lokalizacji w telefonie zaginionej poszukiwania były znacząco utrudnione. Mundurowi w celu sprawnego działania postanowili wykorzystać radiowóz służbowy a dokładnie sygnały dźwiękowe, dzięki którym kobieta mogła nasłuchiwać przejeżdżający na sygnałach pojazd. Ta metoda okazała się w tym przypadku bardzo skuteczna bowiem zaledwie godzinę po rozpoczęciu akcji, mundurowi natrafili na kobietę. Została odnaleziona w gęsto zalesionym terenie, Daleko od miejsca, gdzie weszła do lasu. Była zmęczona, ale nie odniosła żadnych obrażeń.

Po krótkiej kontroli stanu zdrowia na miejscu, kobieta została przewieziona do domu, gdzie spotkała się z rodziną. Podziękowała policjantom za ich szybkie i profesjonalne działanie, które zapobiegło potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Policja przypomina wszystkim, którzy wybierają się na grzyby lub spacery do lasu, o konieczności zachowania ostrożności. Warto zabierać ze sobą naładowany telefon komórkowy, informować bliskich o planowanej trasie oraz mieć podstawowe środki nawigacyjne.

Dzięki szybkiemu działaniu i zaangażowaniu policjantów ta historia zakończyła się szczęśliwie, co pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach kryzysowych.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony