Aktualności

Nad wodą tylko bezpiecznie! Policyjne kontrole kąpielisk przed sezonem letnim

Data publikacji 15.06.2022

Dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, niesienie pomocy tonącym, ochrona środowiska, kontrola wałów przeciwpowodziowych, akcje ratownicze podczas katastrof i klęsk żywiołowych – to tylko niektóre zadania funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci z Międzyrzecza prezentują już pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. W tym celu dokonali licznych kontroli kąpielisk , dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, a także niezbędnej infrastruktury.

Powiat międzyrzecki obfituje w piękne lasy i jeziora, które bardzo chętnie odwiedzane są przez turystów w sezonie letnim. Wtedy małe, ciche miejscowości stają się centrum zabawy i sportów wodnych, a wąskie i spokojne uliczki zapełniane są zaparkowanymi samochodami. To co roku prawdziwy sprawdzian dla służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu. W tym okresie na terenach przywodnych jest zawsze znacznie więcej patroli policyjnych zarówno na wodach, jak i patroli pieszych i rowerowych szczególnie na terenach ośrodków wypoczynkowych. We wtorek (14 czerwca) nad jeziorem Głębokie odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia sezonu letniego na terenie ośrodka wypoczynkowego, który jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc do wypoczynku na terenie powiatu międzyrzeckiego. Podczas spotkania omówiono planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów  i omówiono szczegóły związane z dojazdem pojazdów służb ratowniczych do kąpieliska, a także sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Kontrole akwenów, plaż strzeżonych i niestrzeżonych czy też kąpielisk wpisały się już na stałe w harmonogram letnich służb funkcjonariuszy. Mundurowi oprócz kontroli wypoczywających nad i w wodzie, prowadzą także szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko po to, aby uświadomić jak ważny jest rozsądek i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policjant stojący tyłem w trakcie kontroli regulaminu plaży
  • policjant nad linią brzegową jeziora
  • policjanci w trakcie kontroli plaży
Powrót na górę strony