Aktualności

Policjanci ratują życie 66-letniego mężczyzny – szybka reakcja i profesjonalizm przyniosły efekty

Data publikacji 03.04.2024

We wtorek (2 kwietnia) mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu starszy posterunkowy Maciej Piwowar oraz starszy posterunkowy Karolina Lewandowska otrzymali pilne wezwanie dotyczące zgonu mężczyzny w jednym z mieszkań w gminie Pszczew. Sytuacje tego typu zawsze są trudne i wymagają błyskawicznej reakcji oraz profesjonalnego podejścia. Funkcjonariusze na miejscu interwencji natychmiastowo sprawdzili funkcję życiowe mężczyzny i wyczuli delikatny puls. Po udrożnieniu dróg oddechowych poszkodowanego wezwali do pomocy zespół ratownictwa medycznego.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastową weryfikację zgłoszenia. Po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny okazało się, że 66-latek  ma wyczuwalny puls. Po udrożnieniu dróg oddechowych mundurowi ujawnili płytki oddech. W takich sytuacjach kluczowe jest szybkie i profesjonalne działanie.  Policjanci niezwłocznie podjęli niezbędne kroki w celu udzielenie mężczyźnie pierwszej pomocy oraz zapewnienia bezpieczeństwa. Ułożyli poszkodowanego mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej, kontrolując oddech poszkodowanego. Następnie poinformowali odpowiednie służby o zdarzeniu. Zastosowanie profesjonalnej procedury udzielania pierwszej pomocy, pozwoliły na utrzymanie stabilności stanu zdrowia mężczyzny do czasu przybycia służb medycznych. W krótkim czasie na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy przejęli pacjenta i kontynuowali udzielanie mu pomocy. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi policjantów oraz sprawnemu działaniu, 66-letni mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Zdarzenia tego typu przypominają o trudnej i niezbędnej roli jaką pełnią policjanci w społeczności. Ich obecność i działania są nieocenione w sytuacjach kryzysowych, zapewniając pomoc w najtrudniejszych chwilach dla obywateli. Policjanci nie tylko dbają o porządek i bezpieczeństwo publiczne, ale także są gotowi interweniować w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia, niezależnie od okoliczności czy charakteru interwencji.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony