Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna dostał napadu padaczkowego – policjanci i strażacy w akcji ratunkowej w bunkrach z okresu II Wojny Światowej

Data publikacji 18.09.2024

We wtorek (17 września) przed godziną 11:00, służby ratunkowe z Międzyrzecza zostały wezwane do akcji ratunkowej w bunkrze z okresu II wojny światowej, położonym w Starym Dworku, w okolicach Skwierzyny. Podczas eksploracji tego historycznego obiektu, należącego do Grupy Warownej Ludendorff, jeden z uczestników doznał nagłego ataku padaczkowego. Na miejscu zdarzenia znajdowało się więcej osób badających bunkry, jednak tylko jeden z mężczyzn wymagał natychmiastowej pomocy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz strażacy z miejscowej jednostki OSP i PSP natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Wydostanie poszkodowanego okazało się szczególnie trudne z uwagi na specyficzną konstrukcję bunkra – wąskie korytarze, zapadliska oraz głębokie zejścia do wnętrza obiektu znacząco utrudniały bezpieczną ewakuację. Ratownicy musieli działać ostrożnie i sprawnie, aby nie pogorszyć stanu zdrowia mężczyzny. Po wydostaniu poszkodowanego mężczyzny z bunkra, funkcjonariusze i strażacy natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przy pomocy drabiny oraz szelek zabezpieczających pomogli w bezpiecznym wydostaniu się z głębi obiektu. Przez cały czas  monitorowano stan poszkodowanego, stabilizując jego oddech i świadomość, aż do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służb medycznych w celu dalszego leczenia.

Współpraca między policjantami i strażakami pozwoliła na szybką i skuteczną reakcję. Dzięki temu bezpiecznie wydostano mężczyznę z obiektu i udzielono mu niezbędnej pomocy. 

 

aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • wejście do podziemnych bunkrów. Na zdjęciu ratownicy i policjant
  • wejście do podziemnych bunkrów. Na zdjęciu ratownicy i policjant
  • policjant stojący tyłem do wejścia podziemnego do bunkru
Powrót na górę strony